Epic Israel

Během května naší obvykle stupidní konverzace mezi Hansem a mnou přeruší zajímavá otázka.
Hans: Hi Jiri, do you want to try Epic Israel?
Jiri: Holiday race?
Hans: Of course
Jiri: Ok, when else!?

Salzburg

Salzburg

A tak jsme začali pomalu plánovat a připravovat se na Israel. Třídenní etapový závod se nám i skvěle hodil do přípravy na trochu extrémnějšího brášku Brasil Ride, který nás ještě čeká.

Old Jaffa

Old Jaffa

Přilítáme do Tel Aviv s předstihem. Naše cesta je kompletně rozplánovaná od Izraelského ministerstva turismu, a tak na nás čeká každý den program. Na kolo se tak dostáváme jen před snídaní.

Tel Aviv

Tel Aviv

Neskutečný kolik stovek lidí potkáváme v 6h ráno, jak běhá nebo jezdí na kole v Tel Aviv! Trénink před snídaní ani tak moc nevadí, přes den je totiž šílené horko a starty etap jsou rovnež naplánované do brzkých ranních hodin.

Jerusalem

Jerusalem

Den před závodem se stěhujeme z Tel Aviv na hotel Galilion. Jen pár kilometrů od Syrsko / Libanonských hranic, kde bylo celé zázemí závodu. Napadá Vás otázka ohledně bezpečnosti? Bylo vidět, že jsou místní připraveni na ledacos. Každý druhý u sebe má zbraň, u řeky Jordán jsou připravené provizorní vojenské mosty atd. Ale v době našeho závodu jsem nepociťoval sebemenší obavy. Maximálně tak z toho, jestli roztočím nohy z našich exkurzí po Israeli.

Death See

Death See

První etapa: byla na 93km a 1450m převýšení. Prvních a posledních 30km byla nuda, ale ten střed stál za to. Kameny a singly, paráda! Mám holeně omlácený od kamenů, že vypadám, jak když jsem se tady začal modlit k nejvyššímu. Do cílové rovinky jsme dojeli tři dvojičky a ve sprintu mě dost agresivně vytlačil Ital. Zítra mu to vrátím hold v kopci. Ve sprintu druzí. Do žlutého se obléká Shalomi Haimy a Martin Gluth.

Chrám Božího hrobu

Chrám Božího hrobu

Druhá etapa: Byla trochu náročnější, plán byl urvat se v nejdelším 11km stoupaní. To se nám povedlo, ale ve sjezdu jsem to přehnal a defektil jsem. Museli to zachránit dva červi. Stres nás pak hnal jak o život. Když jsme viděli hotel závodu, kde byla i cílová rovinka, začali jsme se  radovat. Radost, ale byla předčasná. U hotelu byla odbočka na snad 20km pytel po rovině v protivětru. Smích nás hodně rychle přešel. Pozoroval jsem naší rychlost na Polaru, jak nemilosrdně padá dolů. Cílovou rovinku jsme projeli jako první, ostatní týmy na tom nebyly jinak. Po druhé etapě ve žlutém s náskokem 3:40 na druhý resp. třetí místo. Shalomi Haimy / Martin Gluth a Pietro Sarai / Marzio Deho.

Chrám Božího hrobu

Chrám Božího hrobu

Třetí etapa: Myslel jsem si, že to máme easy v kapse, ale to jsem se sakra pletl. Poslední etapa byla peklo, 57km v singlech. Haimy se asi celou dobu šetřil a chtěl nám ukázat, jak se tady jezdí. Závěrečnou etapu jsme strávili v nástupu a cross country stylu. Italská dvojice ne a ne odpadnout. Byl to boj až do cíle! Na poslední občerstvovačce zastavil Haimy a Gluth. Italové zacítili šanci a vzali za to, jak kdyby byl cíl za 5km. S Hansem jsme to je jistili v háku jen tak tak. Pak ale přišlo pár opravdu náročných sjezdu. A italská dvojice chytila defekt. Byl jsem rád, že jsme zvolnili a poslední opravdu technický sjezd jsme si mohli užit a radovat se, že jsme s Hansem pokořili další etapový závod! Nebylo to vůbec jednoduché.

Epic Israel

Epic Israel

Teď si dobře odpočinout, pomodlit se aby mi dorazila ztracená taška i kolo z letiště a můžeme vyrazit na obhajobu Brasil Ride!!